Eskişehir’in geleneksel lezzeti 20 ülkeye ulaşıyor!
7.07.2024 

İhracatta hedef üstü başarı!  

Türkiye’nin yüzyıllık markalarından olan ve geleneksel lezzetini yüzyılı aşkındır koruyan Kemal Kükrer, ihracatını 20 ülkeye çıkardı. Ürünlerinin Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da ilgi gördüğünü söyleyen Ajinomoto İstanbul yetkilileri en fazla ihracat gerçekleştirilen ilk 5 ülke arasında; Almanya, İngiltere, Filistin, Filipinler ve Gabon’un bulunduğu bilgisini verdi.

Türkiye’nin yüzyıllık markalarından biri olan ve yedi yıl önce tamamen Ajinomoto bünyesine katılan Kemal Kükrer, doğduğu Eskişehir’de yıllık 20 bin ton üretim kapasitesine sahip fabrikasında üretimlerine devam ediyor. Eskişehir’in geleneksel lezzeti Kemal Kükrer’i dünyanın dört bir yanındaki ülkelere taşıyan Ajinomoto İstanbul bu yıl itibariyle ihracat yaptıkları ülke sayısını 31’e çıkardı. Bu ülkelerden 20’sine Kemal Kükrer lezzetinin ulaştığını ifade eden Ajinomoto İstanbul yetkilileri, Filistin, Katar, Kuveyt, Kanada, Peru, Japonya, Gabon, Malezya, ABD ve Almanya’ya ihracat gerçekleştirdiklerini ifade ederek şu bilgileri paylaştılar:

“En fazla ihracat gerçekleştirdiğimiz 5 ülke arasında; Almanya, İngiltere, Filistin, Filipinler ve Gabon bulunuyor. Hedefimizde elbette yeni ülkeler de var. Öncelikli olarak güçlü giriş yaptığımız İngiltere pazarı ve Orta Doğu yapılanmamızı kuvvetlendirmek adına Suudi Arabistan, Bahreyn, Oman ve Kuveyt odaklandığımız ülkeler arasında. Afrika bölgesindeki hedef ülkelerimiz arasında Angola da yer alıyor. Bu ülkeler kısa vadedeki hedef pazarlarımızı oluşturuyor.”

“HEDEFİMİZİN ÜZERİNE ÇIKTIK”

Kemal Kükrer ürünlerinin Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da ilgi gördüğünü söyleyen yetkililer açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kemal Kükrer olarak dünyanın dört bir yanına lezzetlerimizi ulaştırıp tüketicilerimizle her ülkede her noktada buluşmayı önemsiyoruz. Ajinomoto İstanbul olarak hedefimizi 30 ülke olarak açıklamıştık fakat 31 ülkeye yaptığımız ihracatla hedefimizin de üstüne çıktık.  İhracat yaptığımız 31 ülkeden 20’sine Kemal Kükrer lezzetlerini ulaştırıyoruz ve bu ülkeleri önümüzdeki dönemde daha da artıracağız. 2022 yılını 8,8 Milyon TL ve 238 ton ihracat ile kapatmıştık. 2023’te bu rakam 265 ton ihracat ile 12,4 Milyon TL oldu ve 2024 hedefimiz ise bu rakamları ve ulaştığımız ülkelerin sayısını daha da artırmak. Kemal Kükrer markamızın geleneksel lezzetini hemen her ülkeye ulaştırmayı umuyor bunun için tüm kaynaklarımızla hassasiyetle çalışıyoruz.”  

G nderen: journal
9225 defa okundu 
 


Ekonomi
"gram gram yanıltmaya,standart çözüm..."
Elektrik aboneliği işlemlerinizi oturduğunuz yerden gerçekleştirin
Eskişehir’in yüksek teknoloji merkezi ATAP hızla büyüyor
Evden üretip satana 1.100.000 TL’ye kadar vergi muafiyeti
Doğru klima kullanımı için 9 öneri

Güncel
B/AĞLAMA...
Çiftelerden getirilmesi planlanan su için kötü haber
15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Treni Yola Çıkıyor
Büyükerşen ve 4 sanığın yargılandığı vakıf davası başladı
Eskişehir’de şebeke suyu zammı pes artık dedirtti

 

 
Sağlık
Dikkat! Kahve tüketimi hakkında bilinmesi gereken 9 önemli nokta!
Çocuklarda gastroenteritin 7 belirtisi
Aşırı sıcaklarda serinleten içeceklere dikkat!
Diyabetin olumsuz etkilerini azaltmanın 11 yolu
Uyurgezerlik Neden Olur? Nelere Dikkat Edilmeli?


Eskişehir Mezar Yapımı Mezarcı
Mermer ve Mozaik Mezar Yapımı
Sütlüce Mh. İstiklal Cd. No:142/A (Esentepe Mezarlığı) - Eskişehir 
Ziyaret i: 12.308.030 - Hit: 12.744.083
eskisehirburada.com yesidir