Türk - Alman heyeti İnönü’de
5.07.2024 

‘Gençlik Katılımı ve Yetkilendirme Programı’ Türk-Alman uzman değişimi programı kapsamında Alman Heyeti Eskişehir İnönü Belediyesini ziyaret ederek belediye tarafından gençlere yönelik yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

Alman uzmanlar Kurum ve kuruluş ziyaretleri ile yerinde iyi uygulama örneklerinin görülmesi ve projelerin tanıtılması amacı ile Eskişehir Gençlik Hizmetleri Müdürü Hasan Kalın, Gençlik ve Spor Bakanlığından oluşan heyet İnönü Belediye Başkanı Serhat Hamamcı’yı ziyaret ederek ilçede yapılan projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundular. İnönü belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda İnönü belediyesi tarafında ilçede yapılan çalışmalar anlatıldı. Gençlerin taleplerini öncelikli işler arasına aldıklarını belirten İnönü Belediye Başkanı Serhat Hamamcı,  yönelik yapımı tamamlanan; Spor ve Sosyal yaşam Merkezi, Halı ve voleybol sahalarından oluşan spor kompleksi, Gençlerin çeşitli aktivite yapabilecekleri Gençli Merkezi, yurt içi turlar, belediye bünyesinde oluşturulan çeşitli spor branşlarına ait takımlar, sportif turnuvalar gibi belediye tarafından gençlere yönelik yapılan etkinlik ve faaliyetler hakkında bilgi verdi. Hamamcı, gençlerin talepleri doğrultusunda futbol sahası ve spor kompleksi, atölye projeleri gibi projelerinin devam ettiğini sözlerin ekledi.
İnönü belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen ziyaret sonrası Alman heyet İnönü Belediyesi kurum amirleri eşliğinde ilçenin tarihi, sosyal ve kültürel alanlarını ziyaret ettiler.

’Gençlik Katılımı ve Yetkilendirme Proje ile; Devlet ve sosyal koşulların ele alınarak Türkiye'deki gençlerin katılımına yönelik strateji ve kavramları sunmak, Alman ve Türk uzmanlar arasında ve akademisyenlerle tartışma ve deneyim paylaşımının gerçekleştirilmesi. Kurum ve kuruluş ziyaretleri ile yerinde iyi uygulama örneklerinin görülmesi ve projelerin tanıtılması amaçlanmaktadır.

G nderen: journal
6777 defa okundu 
 


Ekonomi
"gram gram yanıltmaya,standart çözüm..."
Elektrik aboneliği işlemlerinizi oturduğunuz yerden gerçekleştirin
Eskişehir’in yüksek teknoloji merkezi ATAP hızla büyüyor
Evden üretip satana 1.100.000 TL’ye kadar vergi muafiyeti
Doğru klima kullanımı için 9 öneri

Güncel
B/AĞLAMA...
Çiftelerden getirilmesi planlanan su için kötü haber
15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Treni Yola Çıkıyor
Büyükerşen ve 4 sanığın yargılandığı vakıf davası başladı
Eskişehir’de şebeke suyu zammı pes artık dedirtti

 

 
Sağlık
Dikkat! Kahve tüketimi hakkında bilinmesi gereken 9 önemli nokta!
Çocuklarda gastroenteritin 7 belirtisi
Aşırı sıcaklarda serinleten içeceklere dikkat!
Diyabetin olumsuz etkilerini azaltmanın 11 yolu
Uyurgezerlik Neden Olur? Nelere Dikkat Edilmeli?


Eskişehir Mezar Yapımı Mezarcı
Mermer ve Mozaik Mezar Yapımı
Sütlüce Mh. İstiklal Cd. No:142/A (Esentepe Mezarlığı) - Eskişehir 
Ziyaret i: 12.308.797 - Hit: 12.744.852
eskisehirburada.com yesidir