Şehiriçi Ne Olacak? "Çevreyolu ve Havalimanı Projeler Hayata Geçirilmeli" dedi
22.9.2022 

Eskişehir trafik ve toplu ulaşım sorunları çözüm önerileri beklerken hala bazı kesimlerin göze çevreyolunda. Çevre yolunda özellikle mesai saatlerinin başlangıç ve bitişi sırasında meydana gelen yoğunluğun yeni bir çevreyolu yapılması ile çözüme ulaşacağı söylemi bir süredir algı boyutlarına ulaşmış şekilde dile getirilmeye devam ediyor. 

Ancak çevreyolunda gün içinde değil de belirli saatlede yaşanan yoğunluğun yıllardır yapılmayan yan yollar, sanayi ve ticaret bölgelerine alternatif ulaşım güzergahları yapılmadan çözülmeyeceği gerçeğini göz ardı ederek adeta topu taca atmaya devam ediyorllar. 

Bu söylemlere bu kez Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru katıldı. Kumru yaptığı yazılı açıklamada Eskişehir’in Çevreyolu ve Havalimanı sorunları olduğunu iddia etti. Yine şehirdeki bir çok kesim gibi şehiriçindeki yaşanan ve artık kronik hale gelen trafik ve toplu ulaşım sorunlarına Kumru da değinmedi.  

Eskişehirin uzun yıllardır çözüm getirilemeyen ve hatta çözüm alternatifleri bile ortaya konulmayan trafik sorununu görmezden gelerek yaptığı açıklama da Kumru şunları ifade etti:

Bildiğiniz üzere Eskişehir’in uzun yıllardır çözülemeyen bir Çevreyolu ve Havalimanı sorunu mevcut. Her seçim dönemi iktidar partisinin seçim vaadleri içerisinde yer alan Kuzey ve Güney Çevreyolu, Seyitgazi yolu, Alpu yolu gibi projelerinin hayata geçirilememesi sebebiyle bu yollarda yüzlerce kaza meydana gelmekte, onlarca insanımız hayatını kaybetmektedir. Aynı zamanda mevcut çevreyolunun yetersizliği sebebiyle günün belirli saatlerinde yoğun trafik meydana gelmekte ve Eskişehir’imize yakışmayan görüntüler, çileler ortaya çıkmaktadır. Yine şehrimizin prestij noktası olması gereken Havalimanı’mızın kapsamı da, Zafer Havalimanı’nı kurtarmak amacıyla belirli göstermelik uçuşlar dışında genişletilmemiş, Eskişehirliler’in ihtiyaçları doğrultusunda seferler eklenmemiştir. Geçtiğimiz günlerde göstermelik olarak eklenen Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren seferi Eskişehir’in sorunlarını çözmüş değildir.Kentimizden belirli günlerde Diyarbakır’a, Adana’ya, Karadeniz’e, İstanbul’a ve ülkenin belirli noktalarına tarifeli uçuşlar gerçekleştirilmesi için girişimler yapılmalıdır.

Neredeyse tüm seçimlerde Eskişehirliler’e vaad olarak verilen çevre yolu, Alpu yolu, Seyitgazi yolu ve havalimanının etkililiğinin arttırılması konusunda hemşehrilerimiz ve bizler artık söylem değil, eylem görmek istiyoruz. Çevreyolu ve Havalimanı projeleri bir an önce hayata geçirilmelidir.

 

Gönderen: journal
336 defa okundu 
 


Ekonomi
DANA KARKAS VE KUZU KARKAS ALIM FİYATI, KİLOGRAM BAŞINA 2 LİRA ARTIRILDI
Buzağı desteği 700 lira oldu
90 Bin Civarında İşçinin Kamuya Kadrolu Olarak Geçmesi Çalışmalarımızı Tamamladık
ESKİŞEHİRLİ ÇİFTFİLERE 15 MİLYON LİRALIK DESTEK ÖDEMESİ MÜJDESİ
BAKAN KİRİŞCİ "BU YIL Kİ TARIMSAL DESTEK ÖDENEĞİMİZ 39,2 MİLYAR LİRA"

Güncel
Baksan Yenileme Projesi Ne Oldu? Baksan Yine Bildiğiniz Gibi
Eskişehir’de Yollar Trafiğe Kapanıyor Araç Sayısı Artmaya Devam Ediyor
GÜNAY’DAN SEYİTGAZİ VE TEPEBAŞI’NA MÜJDELİ HABER
ŞEHİDİN EMANETİ ANNESİNE TESLİM EDİLDİ
Şehiriçi Ne Olacak? "Çevreyolu ve Havalimanı Projeler Hayata Geçirilmeli" dedi

 

 
Sağlık
Okullar açıldı, çocuklarımızla beraber bitlerde eğitim ve öğretim yılına başladı
2021’de ilaç satışları 65 milyar TL’ye yaklaştı!
Damarlarınızın sertleşmesi daha dayanıklı değil tehlikede olduğunuzun habercisi
Anne adayları dikkat! Havalar soğudu grip mevsimi geldi
KIŞ KONSERVESİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 KURAL


Eskişehir Mezar Yapımı Mezarcı
Mermer ve Mozaik Mezar Yapımı
Sütlüce Mh. İstiklal Cd. No:142/A (Esentepe Mezarlığı) - Eskişehir 
Ziyaretçi: 9.848.484 - Hit: 10.243.626
eskisehirburada.com üyesidir