Aman dikkat! Eskişehir’de rakamlar hala artmaya devam EDİYOR
6.07.2020 

Koronavirüs tehlikesi hala kapımızın önünde durmaya devam ediyor. Normalleşme ile birlikte tedbir ve kuralları görmezden gelenler, vaka sayılarının düşmemesine neden oluyor. Eskişehir’de rakamlar hala artmaya devam ederken, yetkililer  ise; “Aman dikkat!” diyerek virüsten korunmaya devam edilmesini söylüyor.

Koronavirüs salgını tüm dünyada etki göstermeye devam ediyor. Dünyanın bazı ülkelerinde pik noktasına çıkan ve on binlerce kişinin yaşamını yitirmesine neden olan virüs, bundan sonraki dönemde de can almaya devam edecek gibi duruyor.

Bu yüzden bazı ülkeler virüse karşı tedbirlerini sıklaştırmaya devam ederken, normalleşme kararı alan ülkeler arasında olan Türkiye’de ise zaman zaman tedbirlere riayet edilmediği ve vakalarında bu yüzden artamaya devam ettiği gözleniyor.

Toplu kullanılan alanlara gidilmemesi ısrarla belirtilmesine rağmen, düzenlenen toplu yemekler, asker uğurlamaları, nişanlar, mevlitler ve düğünler gibi çok kişinin katıldığı alanlarda kurallara uyulmaması, rakamların bir türlü istenilen seviyelere gerilememesine neden oluyor.

ESKİŞEHİR’DE DE DURUM FARKSIZ

Birkaç kişiyle başlayan ve daha sonra yayılmaya başlayan Eskişehir’deki korona durumu da, ülkeden farksız değil. Son olarak bir pilav etkinliği ile Eskişehir’de yayılım gösterdiğini ispat eden virüse karşı bu yüzden herkesin tedbirli olması şart. 150 vaka ile birlikte Eskişehir’de 43 can alan virüsün, daha fazla yayılmaması için tedbir ve önerilerine mutlak riayet edilmesi gerekiyor.

YETKİLİLERDEN CAN KURTARACAK ÖNERİLER

Eskişehir’deki yetkililer ise, rakamların artık beklenen düzeylere inmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Buna rağmen artışın sürmesinin Eskişehir adına tehlikeli olabileceğinin uyarısını yapan sağlık yöneticileri, “Herkesi çok dikkatli olmaya davet ediyoruz. Virüs tehlikesi şehrimizin yakasını bırakmış değil. Bunu başarmak için toplum olarak tüm kurallara riayet emeliyiz. Özellikle toplu kullanılan alanlarda sosyal mesafe ve maske kuralına birebir uymalı, hijyeni gözardı etmemeliyiz. Virüsle ancak böyle başa çıkabilir, şehrimizi bu şekilde virüsten arındırabiliriz” diyorlar.

 

istikbalgazetesi.com

Gönderen: haber
4913 defa okundu 
 


Ekonomi
İşyeri Kiralarında KDV ve Stopaj İndirimi
İl Müdürü SEVER Çalışanlarla Bayramlaştı
PANDEMİDE EN YÜKSEK AYLIK İHRACATA TEMMUZ’DA ULAŞILDI
KIRSAL KALKINMAYA BÜYÜK DESTEK
Dünyada iflaslar 2021 sonunda 2019’a göre yüzde 35 artacak

Güncel
Geçen Kış Günlerce Süren Kesintilerden Öncede Çalışma Yapmışlardı..
İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile koronavirüs tedbirleri genelgesi gönderildi
Koronavirüs salgınında yeni vaka sayısı 1083
Meteorolojiden SICAK UYARISI
Koronavirüs salgınında yeni vaka sayısı 995

 

 
Sağlık
TATİL GÖRÜNTÜLERİNE TEPKİ: Pandemi bittide bizim mi haberimiz yok?
HAREKETSİZLİK İDRAR KAÇIRMA PROBLEMLERİNE DAVETİYE ÇIKARIYOR
DİKKAT! BU HASTALIK YAZIN ARTIYOR!
Bayramda Yemeği Fazla Kaçırdıysanız Bu Detoks Tam Sizlik!
Kahvenin azı karar, fazlası zarar


Eskişehir Mezar Yapımı Mezarcı
Mermer ve Mozaik Mezar Yapımı
Sütlüce Mh. İstiklal Cd. No:142/A (Esentepe Mezarlığı) - Eskişehir 
Ziyaretçi: 6.367.166 - Hit: 6.585.077
eskisehirburada.com üyesidir